Inloggen

Inloggen (e-mail) :
Paswoord :

Inschrijving | Paswoord vergeten

Club Landbouwleven

U bent hier : HOME  > Nieuws > Editoriaal > Als de wind op kop zit...

Als de wind op kop zit...

Vrijdag 3 februari 2012

 

PHOTO © European Union copyright
Van Yves Leterme, voormalig Vlaams minister-president en minister van Landbouw, voormalig federaal Premier en nu adjunct secretaris-generaal van de OESO, is al langer geweten dat hij een fervent wielerliefhebber is.?Hij weet dan ook als geen ander dat het zeer lastig is op kop te rijden van het peloton wanneer de wind op kop zit. Dat bleek nog eens zaterdag jl. tijdens de officiële opening van Agro Expo Vlaanderen in Roeselare. “Wanneer de wind op kop zit - en dat is op dit ogenblik zo voor de landbouwsector - moeten we wat harder duwen.?Weet echter dat er velen zijn die willen helpen duwen en de sector mee vooruit helpen”, zo verzekerde hij.


Het is volgens de heer Leterme trouwens absoluut noodzakelijk dat de ganse samenleving mee aan de kar van de landbouw duwt. “De economische impact van de landbouw en het agrovoedingscomplex is immers zeer groot. In 2010 bedroeg het totale productiesaldo van de Vlaamse land- en tuinbouw 5,1 miljard euro. Landbouwproducten zorgen voor 10% van het Belgische exportsaldo. Op de wereldrangschikking van de FAO, de wereldvoedselorganisatie, staat België nog steeds op de 6de plaats in de top 10 voor de export van agrovoedingsproducten. We laten daarmee landen als Italië, China, Spanje, Canada en Australië achter ons. En ook qua tewerkstelling levert de land- en tuinbouwsector nog steeds mooie cijfers op. Ongeveer 26.000 bedrijven geven werk aan bijna 52.000 mensen en daarmee blijft deze sector de belangrijkste industriële werkgever in Vlaanderen”, zo vatte de heer Leterme de belangrijke economische rol van de land- en tuinbouw samen.
Het zal er, o.m. bij de uittekening van het nieuwe EU-landbouwbeleid, op aankomen die essentiële rol van de land- en tuinbouw te vrijwaren tegen de wind in van in alle budgettaire en andere stormen die op ons afkomen.?Daarbij zal de hulp van iedereen die wil helpen duwen, ook op internationaal niveau, welkom zijn.


Rss  Imprimer  Envoyer à un ami  Changer la taille des caractères

Uw reacties

Reageer :

U moet zich aanmelden bij de Club om te kunnen reageren.

Editie Club leden

U bent al abonnee? Dan hebt u gratis toegang tot onze Club!

 

Wachtdiensten

Een wachtdienst is verzekerd voor het geval u een dierenarts nodig hebt en uw dierenarts afwezig is.

Selecteer uw regio en contacteer één van de dierenartsen van wacht.

 

 

Blijf verbonden

Facebook Twitter Rss Newsletter
Advertentie door Google:

Een email sturen

Uw email :
Uw voornaam :
Uw naam :
Uw comentaar :
Email van uw vriendien :