A A RSS feedAfdrukken
FR  |  NL
U bent in :  > Nieuws > Het nieuws > News > News


Premier Leterme bezoekt beurs van Libramont

Op uitnodiging van de Waalse minister van Landbouw en Leefmilieu Benoît Lutgen bracht federaal Premier Yves Leterme deze voormiddag een bezoek aan de 76ste beurs van landbouw, bosbouw en agrovoeding in Libramont. Het werd een lang bezoek (ongeveer drie uur) waarbij Premier Leterme uitvoerig de tijd nam om met standhouders en ook bezoekers op de beurs te praten. Het is de tweede maal dat Yves Leterme als federaal Premier een bezoek brengt aan deze beurs.

 


DSC09061DSC09038DSC09034DSC09020DSC08999DSC08990DSC08971DSC08965DSC08957
Klik hier om de foto's te bekijken
Klik hier om de foto's te bekijken

Het bezoek riep bij de Eerste-minister zichtbaar goede herinneringen op aan de periode dat hij als Vlaams minister-president en ook minister voor Landbouw voor de eerste maal een bezoek bracht aan deze beurs. Een beurs die volgens hem zeer goed de band aantoont tussen moderne landbouwproductie en het voedsel dat door de land- en tuinbouwers wordt voortgebracht. “Bezoekers en het grote publiek in het algemeen moeten beseffen dat de land- en tuinbouw grote inspanningen moet doen om dat kwaliteitsvol voedsel voort te brengen en daarom ook bereid zijn daar een billijke prijs voor te betalen”, zo verklaarde Premier Leterme, terwijl hij zelf de geldbeugel bovenhaalde om een Waals streekproduct aan te kopen.
Ondervraagd over de aan gang zijnde staatshervorming, stelde Premier Leterme dat de landbouwsector eigenlijk een heel goed voorbeeld is van hoe de twee gewesten in een nagenoeg volledig geregionaliseerde materie goed kunnen samenwerken en samen hun belangen op Europees vlak kunnen verdedigen.
In verband met het Belgische voorzitterschap van de Europese raden in de tweede helft van dit jaar verklaarde Premier Leterme dat België zich in het kader van de discussies over het Landbouwbeleid na 2013 maximaal zal inzetten om het Europese landbouwmodel te verdedigen, voornamelijk voor het behoud van voldoende financiële middelen om dat beleid mogelijk te maken. De landbouwuitgaven vertegenwoordigen weliswaar nog steeds 40% van het totale Europese budget, maar dat komt omdat landbouw eigenlijk de enige werkelijk Europees geregelde sector is, zo stelde de minister tijdens zijn bezoek aan de beurs in Libramont.
Als Premier volgt hij de discussies over het landbouwbeleid van nabij op, zo wisten medewerkers van de minister ons tijdens het bezoek te verklaren. Anderzijds stelt hij ook veel vertrouwen in federaal minister van Landbouw, KMO's en Wetenschapsbeleid Sabine Laruelle met wie hij op de beurs van Libramont o.m. een gesprek had over stand van zaken met betrekking tot de verbetering van het sociaal statuut van de zelfstandigen. Zij leidt namelijk namens ons land de Europese landbouwraden.
Vermelden we nog dat Premier Leterme bij zijn bezoek aan de beurs in Libramont van de Waalse minister van Landbouw Lutgen een koppel geiten als geschenk kreeg aangeboden.     

2-8-2010

Bookmark and Share

Reageer op dit artikel door uw commentaar door te sturen :



Uw naam of voornaam :

Uw commentaar :


De Club
Inloggen (e-mail) :
Paswoord :
Inschrijving | Paswoord vergeten
abonner

 

Uw advertentie in Landbouwleven



Aankondigingen

aankondigingen 
Contacteren | Abonnementen | Advertenties | Copyright | Privacy | Sitemap

Groep Rossel : Le Soir | Vlan.be | Vlanauto.be | Vlanimmo.be | Vlanshop.be | Vlan Plus
Vlan Spectacle | Vlan Bruxelles | L'édition locale | Jeudi Soir | Vlan Ouf | Le Cayoteu | L'Annonceur | 7Dimanche | Les échos
Les annonces | Publi Namur | L'écho | La Quinzaine | Affichage Urbain | Publi Tout | Vlan Immo Magazine

Metriweb