Startpagina Veeteelt

Abt Abdij Averbode: Positief dat er een opening is naar rode bedrijven

Het is positief dat er een opening is gecreëerd voor de rode bedrijven. Dat zegt Marc Fierens, de abt van de Abdij van Averbode, in een reactie op het stikstofakkoord dat de Vlaamse regering recent heeft afgesloten.

Wat het akkoord concreet betekent voor de veeteeltactiviteiten van de Abdij, is nog niet duidelijk voor de abt.

Op 14 november 2023 bereikte de Vlaamse regering een nieuw akkoord over de stikstofproblematiek. De verplichte sluiting van de zogenaamde 'rode bedrijven' tegen 2030 verdwijnt onder meer. Zo hoeft ook het veebedrijf van de Abdij van Averbode niet te sluiten.

Wetteksten nodig...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Veeteelt

België heeft 200.000 vaccins tegen nodulaire dermatose

Veeteelt De 200.000 doses uit de strategische voorraad vaccins tegen nodulaire dermatose (lumpy skin disease of LSD) zijn in België aangekomen. Dit is een belangrijke stap in de uitvoering van de preventieve strategie ter bescherming van onze runderen tegen deze ziekte, die werd uitgewerkt door federaal minister van Landbouw David Clarinval (MR).
Meer artikelen bekijken