Startpagina Actueel

Meer wateropvangbekkens als Brits antwoord op de droogte

De Britse regering kondigt aan dat het binnekort makkelijker zal worden om wateropvangbekkens aan te leggen. Hoe dat concreet ingevuld wordt, is nog niet duidelijk. De maatregel past in een pakket van maatregelen die een antwoord moeten bieden op de voorbije droogte.

Leestijd : 2 min

De droogte in West-Europa was ook voelbaar in het Verenigd Koninkrijk. In Engeland en Wales was het de droogste zomer ooit. De Britse regering stelde zopas een pakket van maatregelen voor die de gevolgen van deze droogte moeten temperen.

Meer water opvangen

Eén van de maatregelen is dat het straks makkelijker moet worden om water op te vangen en bij te houden. Daarbij denkt de Britse regering zowel aan individuele wateropvang op boerderijen als aan gezamenlijke wateropvangbekkens. In Engeland wordt de aanleg van 9 gemeenschappelijke wateropvangbekkens aangekondigd en voor wateropvang op de Engelse boerderijen wordt zowat 12 miljoen euro uitgetrokken. Met de sectororganisatie National Farmer’s Union wordt bekeken waar de knelpunten zitten in het verlenen van vergunningen voor de opvang van water op boerderijen.

Natuurgebieden vroeger begrazen

Voorts komt er een herschikking in de budgetten, zodat er meer landbouwers gesteund worden in die gebieden die het zwaarst worden getroffen door de droogte. Net als in 2022 komt er een uitzondering voor natuurbegrazingsprojecten. Natuurgebieden mogen daar pas later in het jaar begraasd worden, maar omdat er op de gangbare weilanden nauwelijks nog gras staat, mogen de natuurgebieden al eerder begraasd worden. Beslissingen over het al dan niet toelaten van watercaptatie van rivieren zullen voortaan sneller genomen worden.

FVDL

Lees ook in Actueel

Meer artikelen bekijken