Startpagina Economie

Vlaanderen verliest 405 miljoen euro Europese landbouwsteun

België ziet zijn enveloppe in het kader van het Europese gemeenschappelijk landbouwbeleid (GLB) met 5 procent verminderen, zo bericht Le Soir maandag, op basis van documenten van de administratie. Vlaanderen zou op die manier 405 miljoen euro aan landbouwsubsidies verliezen, tegen 450 miljoen euro voor Wallonië.

Leestijd : 1 min

Onder meer door de Brexit moet er bespaard worden in het gemeenschappelijk landbouwbeleid. Het budget voor de periode 2021-2027 wordt nu vastgelegd en daaruit zou volgens Le Soir blijken dat er besparingen op til zijn.

In lopende prijzen (zonder inflatie, red.) verliest Vlaanderen 159,5 miljoen euro aan directe landbouwsteun en steun aan rurale ontwikkeling, tegen 174,5 miljoen euro voor Wallonië. In constante prijzen gaat het om respectievelijk 405 miljoen euro en 450,9 miljoen euro. Om dit verlies op te vangen, denkt men in Wallonië aan een soort van inkomenssteun, gelieerd aan de schommeling van de prijzen van landbouwproducten.

Belga

Lees ook in Economie

Lage melkprijzen: er broeit onvrede bij leveranciers aan LDA

Melkvee De zuivelsector heeft het moeilijk… Door de sterk gedaalde prijzen van de afgelopen maanden draaien sommige melkveehouders nu met verlies. En de toekomst ziet er onzeker uit in ons land, vooral omdat niet alle boeren in hetzelfde schuitje zitten. Met name de zuivelcoöperatie Laiterie des Ardennes (LDA) krijgt kritiek vanwege de prijzen. Daardoor overwegen sommigen om de coöperatie te verlaten, terwijl anderen dat al hebben gedaan. Quentin Goffinet, vicevoorzitter van Fugea en gecertificeerd biologisch melkveehouder, levert zelf aan deze coöperatie, de laatste grote zuivelcoöperatie in Wallonië. Hij geeft ons een update over de situatie.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Danis

Koolskamp, West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures