Startpagina Economie

Geen Europees verbod op chloorprofam

Er komt geen verbod op chloorprofam, een onkruidverdelger die vooral gebruikt wordt in de aardappelsector. De Europese Commissie wilde de stof verbieden, omdat er gezondheidsrisico's aan gebonden zijn. Maar het Europese Permanent Comité voor Planten, Dieren, Levensmiddelen en Diervoeders (SCoPAFF) stemde het voorstel weg. Federaal minister van Landbouw Denis Ducarme (MR), die voor een verbod was, betreurt de beslissing.

Leestijd : 1 min

Volgens een rapport van de Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (EFSA) zijn verscheidene nefaste effecten van chloorprofam geïdentificeerd, met name in het bloed, de nieren, lever en de milt. De Europese Commissie wil chloorprofam verbieden, maar dat voorstel heeft het niet gehaald. Zestien van de 28 lidstaten zouden voor het verbod hebben gestemd, maar om goedgekeurd te geraken, moeten de goedkeurende landen ook minstens 65 procent van de bevolking vertegenwoordigen. Dat criterium werd niet gehaald.

BELGA

Lees ook in Economie

Vertrouwen van Vlaamse landbouwers gedaald

Actueel De Vlaamse landbouwconjunctuurindex daalt in het voorjaar van 2026 van 86 punten naar 75. Deze terugval hangt vermoedelijk samen met het gedaalde vertrouwen van de landbouwers, veroorzaakt door geopolitieke spanningen maar ook door afzetproblemen en stijgende energieprijzen. Dat blijkt uit de zesmaandelijkse landbouwconjunctuur-enquête, waaraan 485 landbouwers uit het Landbouwmonitorings-netwerk (LMN) deelnamen in maart.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Danis

Koolskamp, West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures