Startpagina Paarden

Keuring voor Boulonnaispaarden

Onlangs organiseerde de Koudbloedkoepel in Gent voor de 11de keer de exterieurkeuring voor de Boulonnais paarden. Vierentwintig paarden hebben deelgenomen. Dagkampioene werd de 4-jarige merrie Flamengo du Boncoin van Luc Vandeputte uit Hulste. Kampioenhengst was de 4-jarige Figaro Brimeusois van Guido Vanaeken uit Vorselaar.

Leestijd : 1 min

“De koubloedkoepel is ontstaan uit het gebrek aan mogelijkheden om de belangen van de niet erkende koudbloedrassen te behartigen, waaronder de Boulonnais”, aldus voorzitter John van de Walle. “Voor het Boulonnais ras doen wij het exact op dezelfde manier als het moederstamboek in Frankrijk. Volgens de ere-voorzitter van het Boulonnais stamboek beschikken wij in België over merries die zich best kunnen meten met merries in het moederstamboek”, aldus de voorzitter.

Bernard Lenaerts

Lees ook in Paarden

Het verhaal van trekpaardenstal ‘van de Kraanbeekhoeve’

Paarden Op de Nationale Prijskamp stelde Pieter Berden zijn appelschimmel Tor van de Kloosterhoeve voor met nakomelingen. Met Tor was Limburg dit jaar al zeker van een nationale kampioenstitel en had stal ‘van de Kraanbeekhoeve’ participatie in het kampioenschap. Pieter vertelde me het verhaal over het ontstaan van stal ‘van de Kraanbeekhoeve’ in Alken, dat ook hier een familiegebeuren was met vader Ludo en zonen Jan en Pieter.
Meer artikelen bekijken