Startpagina Economie

EU importeert 36% minder eieren uit Oekraïne

In de eerste helft van dit jaar hebben landen van de Europese Unie 36 % minder eieren en eiproducten uit Oekraïne ingevoerd. Op de invoer van goedkope eieren uit legbatterijen uit Oekraïne kwam de voorbije jaren heel wat kritiek.

Leestijd : 1 min

Om welzijnsredenen is deze manier (legbatterij) van produceren in de Europese Unie niet meer toegestaan. Dat zorgt volgens critici voor oneerlijke concurrentie voor Europese pluimveehouders. Ook uit andere landen werden minder eieren ingevoerd. De export nam dan weer toe. Japan neemt de meeste eieren af, gevolgd door Zwitserland en Israël.

Azië blijft een belangrijke markt voor Europese eieren. De export naar Japan nam met 31 procent toe. Ook de uitvoer naar Thailand en Zuid-Korea steeg sterk. China importeert dan weer wereldwijd de meeste eieren en eiproducten, maar de export vanuit de Europese Unie is nog beperkt.

Nieuwe Oogst

Lees ook in Economie

Spiegelclausules voor pesticiden kunnen voeders duurder maken

Economie De Europese boereneis voor spiegelclausules dreigt de akkerbouwer en veehouder tegenover elkaar te plaatsen. Akkerbouwers zullen volgens een studie van de Europese Commissie goed boeren bij een verbod op hier verboden pesticiden voor importproducten, maar de veehouderij zou geraakt worden door duurdere voeders. “Het is een simpel spel van vraag en aanbod.”
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures