Startpagina Economie

EU importeert 36% minder eieren uit Oekraïne

In de eerste helft van dit jaar hebben landen van de Europese Unie 36 % minder eieren en eiproducten uit Oekraïne ingevoerd. Op de invoer van goedkope eieren uit legbatterijen uit Oekraïne kwam de voorbije jaren heel wat kritiek.

Leestijd : 1 min

Om welzijnsredenen is deze manier (legbatterij) van produceren in de Europese Unie niet meer toegestaan. Dat zorgt volgens critici voor oneerlijke concurrentie voor Europese pluimveehouders. Ook uit andere landen werden minder eieren ingevoerd. De export nam dan weer toe. Japan neemt de meeste eieren af, gevolgd door Zwitserland en Israël.

Azië blijft een belangrijke markt voor Europese eieren. De export naar Japan nam met 31 procent toe. Ook de uitvoer naar Thailand en Zuid-Korea steeg sterk. China importeert dan weer wereldwijd de meeste eieren en eiproducten, maar de export vanuit de Europese Unie is nog beperkt.

Nieuwe Oogst

Lees ook in Economie

EU zet deur opnieuw open voor Braziliaans gevogelte

Buitenland Minder dan een maand na afloop van de audit heeft Brussel een rapport gepubliceerd waarin het Braziliaanse controlesysteem voor antibioticagebruik in pluimvee en honing positief wordt beoordeeld. Daarmee wordt de weg vrijgemaakt voor het opheffen van de exportstop naar de EU. Dit geldt echter niet voor rundvlees, waar de waarborgen nog steeds ontoereikend zijn en waarvoor op korte termijn geen audit is gepland.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Vanpeteghem

West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Proefcentrum Fruitteelt vzw

Brustem, Limburg

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures