Startpagina Actueel

Biobest Group versterkt positie door overname van Amerikaanse Beneficial Insectary

Biobest Group uit Westerlo, toonaangevende wereldspeler op het vlak van biologische bestrijding en bestuiving, heeft via haar dochter Biobest USA alle aandelen van Beneficial Insectary overgenomen.

Leestijd : 1 min

Sinthya Penn kocht in 1986 Beneficial Insectary en bouwde een leidende positie uit in de biologische bestrijding van vliegen met verschillende toepassingen in de veehouderij. In de voorbije jaren kende het bedrijf een exponentiële groei op het gebied van biologische gewasbescherming en werd het zelfs de grootste lokale producent in de Verenigde Staten.

Meest betrouwbare wereldwijde leverancier worden

“Dankzij de samenwerking met Biobest op het gebied van R&D en Operations zullen we het bedrijf verder kunnen ontwikkelen en onze klanten een breder scala aan lokaal geproduceerde oplossingen kunnen bieden tegen competitieve voorwaarden”, stelt Sinthya Penn.

Jean-Marc Vandoorne, CEO van Biobest Group, stelt dat hij zich bevoorrecht voelt nu Biobest de kans heeft gekregen om Beneficial Insectary over te nemen. “Deze transactie past perfect in onze strategie om de meest betrouwbare wereldwijde leverancier op het gebied van biologische bestrijding en bestuiving te zijn voor telers“van hoogwaardige gewassen.” Focus ligt op het realiseren van een operationele synergie.

Lieven Vancoillie

Lees ook in Actueel

Gaia dient klacht in tegen slachthuis van Aat

Schapen Dierenrechtenorganisatie Gaia heeft een klacht met burgerlijke partijstelling ingediend bij de onderzoeksrechter in Bergen tegen het slachthuis van Aat (provincie Henegouwen). Op beelden die Gaia vrijgaf, gefilmd tussen februari en april, zijn volgens de dierenrechtenorganisatie ernstige en herhaaldelijke vormen van gruwelijke dierenmishandeling te zien.
Meer artikelen bekijken