Startpagina Actueel

Nieuw neerslagrecord in juli genoteerd

Juli 2021 was een sombere maand met een nieuw neerslagrecord. Voorts waren er 24 lentedagen en slechts 3 zomerdagen. Dat blijkt uit het klimatologisch overzicht van het KMI.

Leestijd : 2 min

In Ukkel scheen de zon in totaal slechts 170 uur en 9 minuten (normaal is dat 203 uur en 14 minuten). April, mei en juni waren allemaal zonniger dan deze tweede zomermaand.

In totaal viel er in Ukkel de afgelopen maand niet minder dan 166,5 mm neerslag (normaal is dat 76,9 mm). Daarmee werd het vorige record ruim verbroken (133,8 mm in 2000). Het absolute record (metingen vanaf 1833) blijft staan op 1942 (196,5 mm). Deze hoeveelheid viel op 17 dagen (normaal is dat op 14,3 dagen).

Het overgrote deel van deze hoeveelheid viel van 11 tot en met 20 juli. Deze 10 dagen viel er in totaal 83,0 mm neerslag, volgens het KMI een ‘verbetering’ van het vorige record (51,7 mm in 1997). Het grootste dagtotaal viel op de 15de juli en bedroeg 58,9 mm.

Wateroverlast

Deze grote neerslaghoeveelheden veroorzaakten heel veel wateroverlast. Vooral de provincies Luik, Namen en Luxemburg werden zeer zwaar getroffen en enkel het westen van ons land ontsnapte hieraan.

In juli was er volgens het KMI geen enkele tropische dag. In Ukkel lagen de temperaturen het grootste deel van juli onder de respectievelijke normalen. Enkel van de 17de tot en met de 23ste was het een periode warmer dan gemiddeld. De enige 3 zomerdagen, als de maximumtemperatuur hoger is dan 25 graden Celsius, vielen dan ook tijdens deze korte periode.

Er werden 24 lentedagen (maximum boven 20 graden), slechts 3 zomerdagen en geen enkele tropische dag (maximum boven 30 graden) geregistreerd. De vorige julimaand zonder tropische dagen dateert van 2017.

De hoogste temperatuur werd ook op de 18de juli gemeten. In Zele, Korbeek-Lo (Bierbeek) en Dilbeek steeg de temperatuur tot 28,4 graden.

Belga-TVP, TD

Lees ook in Actueel

Lage melkprijzen: er broeit onvrede bij leveranciers aan LDA

Melkvee De zuivelsector heeft het moeilijk… Door de sterk gedaalde prijzen van de afgelopen maanden draaien sommige melkveehouders nu met verlies. En de toekomst ziet er onzeker uit in ons land, vooral omdat niet alle boeren in hetzelfde schuitje zitten. Met name de zuivelcoöperatie Laiterie des Ardennes (LDA) krijgt kritiek vanwege de prijzen. Daardoor overwegen sommigen om de coöperatie te verlaten, terwijl anderen dat al hebben gedaan. Quentin Goffinet, vicevoorzitter van Fugea en gecertificeerd biologisch melkveehouder, levert zelf aan deze coöperatie, de laatste grote zuivelcoöperatie in Wallonië. Hij geeft ons een update over de situatie.
Meer artikelen bekijken