Startpagina Actueel

West-Vlaamse groentetelers voeren actie bij afnemers voor betere contracten in diepvriesindustrie

‘Faire prijzen voor onze producten’. Onder dit motto ondersteunen Boerenbond en ABS de onderhandelaar Ingro in het krijgen van aanvaardbare prijzen voor de groenten, bestemd voor de industriële verwerking. Er worden aan de bedrijfspoorten van verschillende afnemers op donderdag 10 februari een tractorenactie gehouden uit protest.

In december en januari staan de jaarlijkse contractonderhandelingen voor industriegroenten op de planning. Onder andere Ingro, de belangrijkste vereniging van industriegroentetelers, gaat hierbij in gesprek met de afnemers van industriegroenten (vooral diepvriesbedrijven).

Kosten zijn voor telers heel sterk gestegen

Het resultaat van deze onderhandelingen zijn idealiter prijzen waarmee zowel teler als afnemer overweg...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Groentegeweld: smaakvolle biogroenten uit Weelde

Korte Keten Groentegeweld is een kleinschalig bio-ecologisch tuinbouwbedrijf in volle groei in Weelde, een deelgemeente van Ravels. Met veel passie en liefde telen Dirk Hendrix en Willem Van Pelt er het hele jaar rond zo’n 60 soorten seizoensgroenten en -fruit. Net als 41 andere Vlaamse land- en tuinbouwbedrijven zet Groentegeweld op zondag 14 september zijn deuren open voor het grote publiek op de Dag van de Landbouw.
Meer artikelen bekijken