Startpagina Actueel

Na de aardbeien nu ook Hoogstraatse watermeloenen

In Hoogstraten slaagde de telersvereniging Tomeco erin om watermeloenen te kweken. Dat gebeurt in hoogtechnologische serres waarin het klimaat en de bewatering zeer precies bepaald kunnen worden. “Hopelijk kunnen we zo een zuiders product binnenkort verkopen via de korte keten”, zegt teler Mitch Vermeiren.

Leestijd : 1 min

Deze week worden de eerste zelfgekweekte watermeloenen geoogst door Tomeco. “We kunnen in onze serre het klimaat van zuiderse landen zeer goed kopiëren in onze serre. De gestuurde temperatuur en de bewatering creëren de ideale omstandigheden voor Belgische watermeloenen. Onze vruchten zijn wel kleiner dan de Spaanse. Ze wegen hier tussen de 700 g en 1,5 kg. De smaak is natuurlijk even lekker, en de producten zijn uitzonderlijk te koop bij Aldi”, aldus Mitch Vermeiren.

Lees ook in Actueel

Platform ‘One Health’ informeert over voedselproductie

Libramont Wil je graag weten hoe gewassen geteeld worden en hoe belangrijk plantengezondheid is? Of ontdek je graag hoe dieren gezond blijven op de boerderij? Ben je nieuwsgierig hoe de voedselveiligheid in België verzekerd wordt? Al je vragen hierrond zullen worden beantwoord op het Platform ‘One Health’ in hal 1 tijdens de Beurs van Libramont.
Meer artikelen bekijken