Startpagina Actueel

Vogelgriep verspreidt zich onder kustvogels

Op de stranden van het Zeeuwse schiereiland Walcheren spoelen dagelijks vele tientallen dode vogels aan. Dinsdag waren het er zelfs 250, woensdag 80. Waarschijnlijk zijn ze doodgegaan door de vogelgriep. Aan onze Belgische kust spoelen de laatste tijd ook veel dode meeuwen aan. Net over de grens lijkt de situatie al iets erger te zijn. De piek bij ons wordt pas de komende dagen en weken verwacht.

Leestijd : 1 min

Aan het begin van de zomer waren het vooral de broedvogels die getroffen werden. "Nu zien we dat de infectie verschoven is van sternen en visdiefjes naar de meeuwen", zegt Muriel Vervaeke, expert wilde dieren ziekten bij het Agentschap Natuur en Bos aan VRT NWS. In juni werden er meer dan 100 dode vogels per dag geteld. Veel grote sternen aan de kust haalden het niet.

Nu lijken de meeuwen aan de beurt. "De jonge meeuwen hebben nu het nest verlaten en komen in grote groepen samen", zegt Vervaeke aan VRT. "De infectie kan zo gemakkelijk doorgegeven worden. We verwachten de komende weken en dagen een grote sterfte bij de meeuwen die dit jaar geboren zijn en bij de volwassen meeuwen. Momenteel gaat het om een tiental dode vogels per dag."

Sanne Nuyts

Lees ook in Actueel

Nationale Prijskamp van het Vlaams paard op 30 augustus

Paarden De Nationale Prijskamp vond dit jaar plaats op het Provinciaal Domein Puyenbroeck te Wachtebeke ter gelegenheid van de Levend Erfgoed Expo, in samenwerking met Steunpunt Levend Erfgoed. Al liet het weer zich niet van haar beste kant zien, toch was de opkomst van zowel deelnemers als bezoekers groot. Het was dan ook een unieke locatie om een prijskamp te laten doorgaan.
Meer artikelen bekijken