Startpagina Aardappelen

Staalnames tonen zeer lage aardappelopbrengsten

Staalnames die begin deze maand zijn uitgevoerd om de opbrengst van het aardappelgewas te peilen, geven historisch lage rendementen aan. Reden: de hete, maar vooral droge zomer van 2022.

Enkele praktijkcentra, waaronder het Proefcentrum voor de Aardappelteelt (PCA), Inagro, BDB, PIBO-Campus en de Vlaamse overheid voerden begin september de vierde proefrooiing in aardappelen uit (in het kader van het Landbouwcentrum Aardappelen). De 3 bemonsterde rassen bleven ver achter in opbrengst.

Opbrengst Fontane 19% lager dan meerjarig gemiddelde

De bemonsterde percelen met Fontane hadden op het moment van de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Aardappelen

Belgapomnotering wijzigt nog steeds niet

Aardappelen Sectororganisatie Belgapom meldt op 12 december opnieuw een notering van 15 euro/ton (zonder btw) voor het aardappelras Fontane. Hiermee blijft de notering al weken ongewijzigd. Voor Challenger is er terug een notering na weken zonder door een gebrek aan transacties: 15 euro/ton (zonder btw).
Meer artikelen bekijken