Startpagina Akkerbouw

Franse ‘pipiverwerker’ plant site in België

De Franse start-up Toopi Organics, gespecialiseerd in het verzamelen van menselijke urine om die te herwerken tot ‘biostimulanten’ voor gebruik in de landbouw, heeft 16 miljoen euro opgehaald om zijn ontwikkeling in Frankrijk en België te versnellen. Ze plannen ook een site in ons land.

Leestijd : 1 min

De opgehaalde fondsen moeten Toopi Organics toelaten om zijn netwerk voor het verzamelen van menselijke urine uit te breiden, om 3 nieuwe biostimulanten te ontwikkelen en om 2 verwerkingssites te bouwen met elk een capaciteit van 1 miljoen liter per jaar, in Frankrijk en België.

Na de oplevering van de Franse fabriek in 2025, plant Toopi Organics het jaar nadien de bouw van een site in België.

Belga

Lees ook in Akkerbouw

Nitraatdynamiek en nutriëntenrecuperatie bij vanggewassenmengsels

Akkerbouw Klimaatverandering en steeds frequentere extreme weersomstandigheden stellen de Vlaamse landbouw voor grote uitdagingen. Landbouwers gaan op zoek naar veerkrachtige teeltsystemen en duurzame bodem- en waterbeheerstrategieën om hun opbrengsten veilig te stellen. In het LEADER-project “Gebufferd bodemwater voor een veerkrachtige landbouw” slaan de Bodemkundige Dienst van België, PIBO-Campus en Boerennatuur Vlaanderen de handen in elkaar.
Meer artikelen bekijken