Eigen ontwikkelde joystick
Een innovatie van Joskin waarbij ons vorstenpaar even bij stil stond was de joystick die de fabrikant enkele jaren terug ontwierp. Deze stuurt via Canbus-technologie, Isobus-werktuigen aan. De fabrikant vond geen kant en klare oplossing in de markt van toeleveranciers, zodat ze zelf gingen ontwikkelen.
Er werd eerst een houten prototypemodel van de houder uitgewerkt. Hierin passen een joystick, druktoetsen, bedieningsknoppen enzovoort. Eens het model op punt stond, werd dit op de computer uitgetekend in een virtueel model. Dit wordt vervolgens naar een 3D-printer gestuurd die de bedieningsconsole/houder in verschillende lagen print. Het feit dat voor deze techniek gekozen wordt, en niet om bijvoorbeeld gebruik te maken van spuitmallen zit hem in de productieaantallen en fabricagekost. Momenteel is de 3D-printtechniek de meest economische oplossing.
De joystick kan in 4 richtingen bewegen, bijkomend draait de hendel naar links en rechts en zijn er 2 drukknoppen. Door een extra schakelaar op de console kunnen voornoemde functies verdrievoudigd worden. Zo kan een gebruiker bijvoorbeeld via dezelfde joystick zijn drijfmesttank bedienen bij het vullen, het uitvoeren op het land of klaarmaken voor wegtransport.
De joystick kan ook in combinatie met andere Joskin-werktuigen gebruikt worden én wordt ingekocht door externe fabrikanten om hun machines te bedienen.