Startpagina Actueel

Melkveebedrijf van Abdij van Averbode sluit de deuren

Het melkveebedrijf van de Abdij van Averbode sluit op 1 januari 2025 de deuren. Dat schrijft de krant HLN en abt Marc Fierens bevestigt het nieuws.

De abdij heeft 130 melkkoeien. Tegen volgend jaar zullen de koeien verkocht zijn en worden de gronden die bestemd waren voor het vee, omgevormd tot akkers.

"Het is een heel moeilijke en emotionele beslissing", zegt Fierens. "We hebben altijd dieren gehad, in die 900 jaar dat we bestaan. Het is bijzonder jammer, maar door de koeien weg te doen, hopen we de toekomst van de boerderij veilig te stellen."

Eind vorig jaar was abt Fierens nog...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Week van het Witloof van 1 tot 7 februari

Groenten Van 1 tot 7 februari zet VLAM met een radiospot en een onlinecampagne de schijnwerpers op witloof tijdens de vijfde ‘Week van het Witloof’. Tijdens die week worden consumenten aangespoord om de groente zeker op het menu te zetten. Ondanks het dalende verbruik blijft witloof geliefd bij de consument. Dat bewees de recente verkiezing van ‘witloof met kaas en hesp in de oven’ tot favoriete gerecht van de Vlaming.
Meer artikelen bekijken