Startpagina Actueel

Waalse boeren protesteren tegen Mercosur-deal in Brussel

De Waalse boerenfederatie Fugea zal binnenkort in Brussel samen met gelijkgezinden protesteren tegen de mogelijke goedkeuring door de Europese Commissie van het Mercosur-akkoord. De exacte datum van het nieuwe boerenprotest moet nog vastgelegd worden. Of Vlaamse en andere Europese boerenorganisaties zich zullen aansluiten is nog onduidelijk.

Op 5 en 6 september werden in Brazilië nieuwe onderhandelingen gestart tussen vertegenwoordigers van de Europese Unie en de Latijns-Amerikaanse Mercosur-landen over een veelbesproken handelsverdrag. De Mercosur-douane-unie (Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay) is de op 3 na grootste gemeenschappelijke markt ter wereld, na de Europese Unie (EU), de Verenigde Staten en Japan.

Lagere heffingen op import van rundvlees, suiker en pluimvee

De Mercosur-deal moet de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Landbouworganisaties betogen tegen Europese begroting

Boerenprotest Landbouworganisaties uit heel Europa zijn op 16 juli naar het Luxemburgplein in Brussel afgezakt om een vuist te maken tegen het Europees Meerjarig Financieel Kader. De landbouworganisaties hekelen de plannen van de Europese Commissie, die volgens hen bespaart op landbouw en voedselproductie in onzekere tijden.
Meer artikelen bekijken