Startpagina Economie

Boerenbond gekant tegen Mercosur-handelsakkoord

De Europese Commissie wil het handelsakkoord met de Mercosur-landen tegen de G20-top in het Braziliaanse Rio de Janeiro op 18 en 19 november finaliseren. Boerenbond vindt handel op lokaal, Europees en wereldniveau belangrijk, maar ziet heel wat bezwaren tegen dit akkoord. Zo zou het een bedreiging vormen voor de Europese landbouwsector.

De Europese Commissie zit opnieuw aan de onderhandelingstafel om het handelsakkoord met de Mercosur-landen – Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay – te finaliseren tegen de G20-top in Rio de Janeiro. Dit akkoord opent de markt van de Mercosur-landen voor handel met de EU. Het bevat onder meer bepalingen over invoerheffingen, geografische aanduidingen, vergemakkelijken van toegang tot overheidsaanbestedingen en diensten en verzekeren dat de handel duurzame ontwikkeling bevordert.

Bedreiging voor Europese landbouw...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Economie

België wil economische banden met Japan aanhalen tijdens Expo 2025 in Osaka

Economie Naar aanleiding van de ‘Belgische dag’ op zondag 14 september op de Wereldtentoonstelling 2025 in Osaka gaat federaal minister van Economie, Werk en Landbouw David Clarinval (MR) op officiële missie naar Japan. Naast het promoten van het Belgische paviljoen wil Clarinval er de economische, politieke en diplomatieke relaties tussen beide landen versterken. Hij ontmoet er ook de Japanse minister van Landbouw.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Stad Kortrijk

Kortrijk, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Philippe Hoornaert

Staden, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Vlaams Agrarisch Centrum cv

Merelbeke, Oost-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures