Landbouwers rond 3M in Zwijndrecht kunnen weer tegemoetkoming aanvragen
Land- en tuinbouwbedrijven rond de site van 3M in Zwijndrecht kunnen vanaf 18 december opnieuw een tegemoetkoming aanvragen voor de schade die ze lijden door de aanhoudende no-regretmaatregelen als gevolg van de PFAS-verontreiniging in de regio. Dat meldt 3M.

De opgelopen schade kan volgens 3M te maken hebben met productiekosten, verlies van arbeidstijd en omzetverlies. Concreet komen land- en tuinbouwbedrijven in aanmerking die gronden hebben op de Linkerscheldeoever, binnen een straal van 5 kilometer rond 3M, en verder ook de korte keten- en CSA-bedrijven (Community Supported Agriculture) in een straal van 10 kilometer.
Vragenlijst invullen
De bedrijven in kwestie moeten een vragenlijst invullen, die wordt beoordeeld door landbouworganisaties en het Agentschap Landbouw en Zeevisserij. Als er een gunstige beoordeling is, volgt een individueel voorstel tot tegemoetkoming. Een gelijkaardige procedure werd al eerder gevolgd. “Hiermee steunt 3M Belgium opnieuw vrijwillig de land- en tuinbouwers”, klinkt het bij het chemiebedrijf.
Hoe aanvraag indienen?
3M benadrukt nog dat een aanvraag tot tegemoetkoming los staat van het eventuele recht op een bijkomende of latere schadevergoeding in het kader van de PFAS-verontreiniging, en de intekenende bedrijven dus geen afstand doen daarvan. Een aanvraag indienen kan van 18 december tot en met 25 januari via www.vlaanderen.be/pfas-vervuiling. Boerenbondleden die begeleiding wensen bij het invullen van de vragenlijst kunnen terecht bij dienstbetoonconsulent David Deheyder via advies@boerenbond.be.
3M streeft ernaar om de uitbetaling van een eventuele tegemoetkoming uiterlijk eind mei 2025 af te ronden voor land- en tuinbouwers die een aanvraag hebben ingediend en het voorstel hebben aanvaard.