Startpagina Actueel

EIB wil helpen met leningen aan jonge boeren in Europa

De Europese Investeringsbank (EIB) biedt 3 miljard euro aan leningen aan voor landbouw- en andere bio-economische activiteiten in heel Europa, met de nadruk op jonge boeren, gendergelijkheid en groene investeringen. De EIB werkt ook samen met de Europese Commissie aan de ontwikkeling van nieuwe vormen van landbouwverzekeringen en risicobeperkende regelingen tegen extreme weersomstandigheden.

Nadia Calviño, voorzitter van de Europese Investeringsbank (EIB), heeft eind vorig jaar een financieringspakket van 3 miljard euro aangekondigd voor de landbouw, bosbouw en visserij in heel Europa, samen met stappen om de landbouwverzekeringen te versterken. De leningen van de EIB-Groep zullen worden aangevuld door andere deelnemende financiële instellingen, waardoor bijna 8,4 miljard euro aan langetermijninvesteringen voor de bio-economiesector wordt ontsloten.

Voor kmo’s...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Antwerps landbouwgedeputeerde Jinnih Beels: “Eerst wil ik luisteren, daarna pak ik de zaken aan”

Antwerpen Begin december 2024 werd de gewezen Antwerpse schepen Jinnih Beels (Vooruit) benoemd als gedeputeerde voor Landbouw, Wonen en Personeel in de provincie Antwerpen. De lokale landbouwers reageerden wat argwanend op de enige gedeputeerde voor Landbouw in Vlaanderen die niet van cd&v is. “In het begin van de legislatuur wil ik vooral de sector leren kennen en luisteren waar de noden van de landbouwers liggen.”
Meer artikelen bekijken