Startpagina Boerenprotest

Onderzoekers identificeren 3 hoofdredenen voor boerenprotesten

In de eerste jaarhelft van 2024 trokken Belgische en bij uitbreiding Europese landbouwers massaal de straat op om te protesteren tegen de situatie waarin ze verkeerden en om meer waardering voor hun beroep te krijgen. Een onderzoeksgroep, waaronder medewerkers van UCLouvain, hield maanden geleden een bevraging om de beweegredenen voor het protest beter te begrijpen. Haar conclusies zijn nu klaar.

De protesten trokken veel aandacht en de regionale en federale overheden reageerden door diverse beleidsmaatregelen te implementeren. Toch lijken de maatregelen niet te voldoen aan de eisen van de landbouwers, vermits ze nog steeds ontevreden zijn. “Om beleid te ontwerpen dat is afgestemd op de behoeften van boeren, is het noodzakelijk om beter te begrijpen waarom boeren protesteerden”, legt Goedele Van den Broeck, professor landbouweconomie aan de UCLouvain, uit.

Daarom lanceerde de onderzoeksgroep een enquête, waaraan Landbouwleven...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Boerenprotest

Braziliaans vlees respecteert (voorlopig) EU-standaarden niet

Veeteelt De Europese Unie heeft een lijst gepubliceerd van landen die haar regels respecteren tegen het overmatige gebruik van antibiotica in de veeteelt. Grote afwezige op dit moment is Brazilië, net nu het EU-Mercosur-vrijhandelsakkoord begin mei voorlopig van kracht is gegaan.
Meer artikelen bekijken