Startpagina Actueel

Extinction Rebellion voert actie aan kantoor Boerenbond: "Arme boeren, rijke Bond"

Klimaatorganisatie Extinction Rebellion hield op 23 mei een actie aan de kantoren van Boerenbond voor een duurzamere land- en tuinbouw. De landbouworganisatie is geschrokken door de actie en roept op tot een respectvolle dialoog.

Leestijd : 2 min

Met slogans als ‘Arme boeren, rijke Bond’, ‘Lode Lode boeren naar de klote’ en ‘Niet tegen boeren, maar tegen het systeem’ protesteerden actievoeders van klimaatorganisatie Extinction Rebellion vandaag voor een duurzamere landbouw. Ze brachten de slogans aan op de gevels en ramen van het kantoor van Boerenbond in Leuven. Ze begaven zich ook binnen waar ze pamfletten achterlieten.

In hun boodschap uitte Extinction Rebellion hun bezorgdheid over een duurzame land- en tuinbouw waarin respect is voor de boeren, de dieren en het milieu. “Wij eisen een landbouwsysteem waarin boeren écht centraal staan, niet aandeelhouders, en een eerlijke en ecologische omslag naar landbouw die werkt voor mens, dier en planeet. Zolang de Boerenbond meer winst haalt uit de agro-industrie dan uit boerenwelzijn, blijft er voor de boer geen toekomst over. Wij kiezen voor de boer én voor de aarde.”

De klimaatorganisatie vraagt ook meer transparantie over de investeringsactiviteiten van Boerenbond. “De Boerenbond presenteert zich als de Belgische belangenbehartiger van landbouwers. In werkelijkheid zijn ze via hun financiële holding MRBB diep verstrengeld met banken, veevoederbedrijven, vastgoed en verzekeringen. Daarmee verdedigen ze niet de boer, maar hun eigen miljardenbelangen.”

Respectvolle dialoog

Boerenbond zegt in een persbericht de bezorgdheden van Extinction Rebellion rond een duurzame land- en tuinbouw te delen. “We werken er elke dag met onze leden aan”, aldus Boerenbond. “We betreuren de aard van deze actie en het vandalisme, maar willen de dialoog aangaan over de gedeelde bezorgdheden. Boerenbond staat steeds open voor een respectvol en open gesprek met eenieder die streeft naar een duurzame land- en tuinbouw.”

“De toekomst van de Vlaamse land- en tuinbouw is voor iedereen erg belangrijk en daar willen we met respect voor iedereen aan werken.”

Boerenbond/ThD

Lees ook in Actueel

Wie mag er wel meehelpen op een landbouwbedrijf?

Recht In het Libramont-nummer stonden we stil bij de vraag of minderjarige kinderen juridisch gezien mogen meewerken op het landbouwbedrijf en wat zij dan juist kunnen doen. De wetgeving bleek behoorlijk streng, waardoor eigen kinderen toch niet zoveel mogen doen. Een alerte lezer wees ons op de alternatieve mogelijkheden, van de toevallige helper tot de zelfstandig helper.
Meer artikelen bekijken