Startpagina Economie

Biolandbouw groeit als kool

De biologische landbouw groeit gestaag, zo blijkt uit een rapport.

Leestijd : 1 min

Biolandbouw is nog altijd 'booming business'. De vraag naar bioproducten neemt nog altijd toe, steeds meer boeren schakelen over naar biologische productie en ook het landbouwareaal groeit, zo blijkt uit het jongste rapport van het Zwitserse onderzoeksinstituut FiBL en de internationale sectororganisatie IFOAM. Wereldwijd vertegenwoordigde de markt van biolandbouw in 2016 zo'n 80 miljard euro. In 2000 was dat slechts 16 miljard.

Biolandbouw, waarbij gekozen wordt voor milieuvriendelijke kweektechnieken, gaat al jaren in stijgende lijn. De grootste speler blijft de Verenigde Staten, met bijna de helft van de totale wereldmarkt (38,9 miljard euro). Europa is goed voor een tweede plaats, met 33,5 miljard euro (+11 pct). De grootste markt voor biolandbouw in Europa blijft Duitsland (9,5 miljard euro), terwijl Spanje het land is met de grootste oppervlakte (meer dan 2 miljoen hectare) en Turkije de meeste producenten actief in biolandbouw telt (67.879). In Denemarken is het aandeel van biolandbouw dan weer het grootst (9,7 procent). De Zwitsers geven gemiddeld het meeste uit aan biologische producten: 274 euro per jaar, tegen een Europees gemiddelde van 41 euro. België blijft een relatief kleine speler, maar kende ook in 2016 een stevige groei, zo blijkt nog uit het rapport. Biolandbouw vertegenwoordigt in ons land 586 miljoen euro, bijna de helft meer dan in 2010. Het aantal hectare ligt met 78.451 op een nieuw record, goed voor 6 procent van de totale landbouwoppervlakte. Bijna 2.000 producenten kiezen voor biolandbouw in België.

BELGA

Lees ook in Economie

Lage melkprijzen: er broeit onvrede bij leveranciers aan LDA

Melkvee De zuivelsector heeft het moeilijk… Door de sterk gedaalde prijzen van de afgelopen maanden draaien sommige melkveehouders nu met verlies. En de toekomst ziet er onzeker uit in ons land, vooral omdat niet alle boeren in hetzelfde schuitje zitten. Met name de zuivelcoöperatie Laiterie des Ardennes (LDA) krijgt kritiek vanwege de prijzen. Daardoor overwegen sommigen om de coöperatie te verlaten, terwijl anderen dat al hebben gedaan. Quentin Goffinet, vicevoorzitter van Fugea en gecertificeerd biologisch melkveehouder, levert zelf aan deze coöperatie, de laatste grote zuivelcoöperatie in Wallonië. Hij geeft ons een update over de situatie.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Danis

Koolskamp, West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures