Aardappelverwerker Clarebout start productie in Nieuwkerke weer op
De fabriek van Clarebout Potatoes in het West-Vlaamse Nieuwkerke wordt weer opgestart. Dat hebben de vakbonden van de aardappelverwerker verklaard. Oprichter Jan Clarebout is intussen opgestapt.

Bij de vestiging van Clarebout in Nieuwkerke gold van 11 tot 23 maart tijdelijke werkloosheid voor de ruim 300 arbeiders. “Die is nu voorbij”, zegt Lars Decock van vakbond ACV Voedingen en Diensten. De tijdelijke werkloosheid was een gevolg van overcapaciteit op de markt voor diepvriesfrieten.
Clarebout Potatoes is een West-Vlaamse producent van diepvriesfrieten, goed voor zowat 3.000 werknemers. Eind jaren 80 begon Jan Clarebout (65) in Heuvelland als frietversnijder. Hij vroor die frieten ook in en begon ze te exporteren naar de rest van de wereld. Het bedrijf werd in oktober 2025 overgenomen door de Amerikaanse concurrent Simplot, waardoor die groep een van de grootste producenten van diepvriesfrieten ter wereld werd. Clarebout Potatoes heeft ook vestigingen in Waasten, Moeskroen en Duinkerken (Frankrijk).
Oprichter Jan Clarebout opgestapt
Op 20 maart maakte vrt nws bekend dat oprichter Jan Clarebout abrupt zijn aardappelbedrijf verlaten had. Normaal zou Clarebout nog zeker 2 jaar meedraaien in het bedrijf om de overgang makkelijker te laten verlopen. Maar die samenwerking stopte abrupt. Jan Clarebout is gestopt als aandeelhouder, directielid en bestuurder. Wat er intern is gebeurd, is niet duidelijk. Clarebout moest blijkbaar eind november al vertrekken van de Amerikaanse bedrijfsleiders van Simplot.





