Startpagina Bedrijfsnieuws

Biotalys brengt biopesticide tegen 2030 op de markt

Biotalys verwacht tegen 2030 een eerste biologisch gewasbeschermingsmiddel op de Europese markt te brengen. Dat maakt het Gentse biotechbedrijf op 20 augustus bekend in zijn halfjaarresultaten.

Leestijd : 2 min

Biotalys ontwikkelt biologische gewasbeschermingsmiddelen. Voor Evoca NG, het eerste commerciële biofungicide van het bedrijf, is in de eerste helft van 2026 ‘aanzienlijke vooruitgang geboekt bij de regelgevende instanties in zowel de Verenigde Staten als Europa’, zegt de nieuwe CEO Carlo Boutton.

De Gentenaars verwachten het product in 2029 in de VS en een jaar later in de EU op de markt te kunnen brengen. Tegen 2030 zouden Europese telers Evoca NG kunnen gebruiken om grauwe schimmel en echte meeldauw te bestrijden bij ‘belangrijke fruit- en groentesoorten’. Het bedrijf mikt op een gecombineerde markt van meer dan 1,1 miljard dollar.

Interne reorganisatie

Biotalys heeft momenteel net geen 12 miljoen euro liquide middelen in kas, wat een ‘financiële runway biedt tot het einde van het eerste kwartaal van 2027’, klinkt het in een persbericht. Het bedrijf heeft daarna dus nog minstens enkele jaren te overbruggen tot het de inkomsten van de commercialisering van Evoca ziet binnenstromen.

Begin dit jaar voerde Biotalys een grote interne reorganisatie door om de middelen te concentreren op de producten waar het het meeste van verwacht, zoals Evoca NG en BioFun-6. Daarbij werd ongeveer de helft van het personeel, goed voor 30 jobs, geschrapt. De operatie moet het bedrijf de komende 3 jaar een besparing van 20 miljoen euro opleveren. De herstructurering kostte iets meer dan 1,9 miljoen euro, blijkt op 20 augustus uit de halfjaarresultaten.

Het verlies gecorrigeerd voor die herstructureringskosten bedroeg in de eerste helft van 2026 7,2 miljoen euro, een verbetering met 0,9 miljoen euro ten opzichte van vorig jaar.

Tot slot heeft Biotalys Carlo Boutton aangesteld als nieuwe CEO. Boutton nam in maart ad interim over van Kevin Helash, die vertrok na de grote herstructurering.

Belga/ThD

Lees ook in Bedrijfsnieuws

Meer artikelen bekijken