Vlaamse varkenshouders gezocht om veelbelovende ammoniakreductietechniek uit te testen
De Vlaamse varkenshouderij staat voor de uitdaging om de ammoniakuitstoot verder te verminderen. Daarom groeit de belangstelling voor maatregelen die emissies rechtstreeks aan de bron aanpakken. Het Duosep-V-systeem is veelbelovend, maar heeft verdere praktijkmetingen nodig. Heb je interesse? Stel je dan kandidaat.

Bij officiële metingen op een Nederlandse praktijklocatie verminderde het Duosep-V-systeem de ammoniakemissie met 89%, de methaanemissie met 90% en de geuremissie met ongeveer 70%. Het systeem pakt emissies aan bij de bron door mest en urine snel en zoveel mogelijk gescheiden af te voeren. We belichtten dit systeem al uitgebreid in Landbouwleven van 20 augustus en 3 september.
Erkenning vergt metingen op praktijkbedrijven
Om het Duosep-V-systeem officieel in Vlaanderen te kunnen laten erkennen, zijn bijkomende praktijkmetingen nodig. Daarom zoeken de projectpartners Vlaamse zeugenhouders die het systeem willen toepassen in een nieuw of bestaand vrijloopkraamhok.
Zij zoeken zeugenhouders die interesse hebben om het systeem toe te passen in vrijloopkraamhokken. Dit kan zowel in een nieuwbouwproject, een renovatie of ombouw van bestaande kraamhokken en ook in een beperkte proefopstelling om ervaring op te doen met vrijloopkraamhokken.
Op deze bedrijven kunnen met projectmiddelen officiële emissiemetingen worden uitgevoerd. Deze metingen zijn essentieel om de techniek verder te onderbouwen en om de nodige gegevens te verzamelen voor een mogelijk erkenningstraject. Zonder meetlocaties zal noodgedwongen een andere, wellicht minder veelbelovende en minder toekomstgerichte maatregel moeten worden doorgemeten.
Interesse?
Wil je meer weten over deze veelbelovende ammoniakemissiereductietechniek of ben je kandidaat om deel te nemen aan deze praktijkmetingen? Neem dan zeker contact op met Sandra Debevere via deze link.





