Startpagina Varkens

Nieuw filmpje Animal Rights weekt weinig los

Dierenrechtenorganisatie Animal Rights heeft beelden gepubliceerd uit een Vlaams varkensbedrijf waar kadavers naar een kadaverhok worden gebracht. De organisatie vindt de behandeling “respectloos” en klaagt de uitval op varkensbedrijven aan. Vlaanderen scoort wat uitval betreft Europees nochtans (iets) beter dan het gemiddelde.

Volgens de organisatie ligt het gemiddelde uitvalcijfer de eerste weken na de geboorte rond de 12%. Het gemiddelde uitvalpercentage in de Vlaamse vleesvarkenshouderij zou 3,6% bedragen, wat volgens de organisatie “neerkomt op honderdduizenden dieren.”

Animal Rights klaagt ook aan dat Rendac financiële steun krijgt van de Vlaamse overheid voor de ophaling en vernietiging van de krengen. “Zo draait de samenleving mee op voor de gevolgen van het gebrek aan zorg voor dieren in de vleesindustrie.”

De meeste reacties...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Varkens

Samen sterk tegen PRRS

Varkens Op 6 februari 2025 vond de tweede editie van de PRRS-studiedag plaats. Deze dag bood een unieke gelegenheid om zowel nationale als internationale inzichten te verkrijgen van deskundigen. Naast theoretische kennis werden er ook succesverhalen uit de praktijk gedeeld, met speciale aandacht voor de PRRS-Monitors.
Meer artikelen bekijken