Nieuw filmpje Animal Rights weekt weinig los
Dierenrechtenorganisatie Animal Rights heeft beelden gepubliceerd uit een Vlaams varkensbedrijf waar kadavers naar een kadaverhok worden gebracht. De organisatie vindt de behandeling “respectloos” en klaagt de uitval op varkensbedrijven aan. Vlaanderen scoort wat uitval betreft Europees nochtans (iets) beter dan het gemiddelde.

Volgens de organisatie ligt het gemiddelde uitvalcijfer de eerste weken na de geboorte rond de 12%. Het gemiddelde uitvalpercentage in de Vlaamse vleesvarkenshouderij zou 3,6% bedragen, wat volgens de organisatie “neerkomt op honderdduizenden dieren.”
Animal Rights klaagt ook aan dat Rendac financiële steun krijgt van de Vlaamse overheid voor de ophaling en vernietiging van de krengen. “Zo draait de samenleving mee op voor de gevolgen van het gebrek aan zorg voor dieren in de vleesindustrie.”
De meeste reacties...
Dit artikel is alleen voor abonnees
U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt
Al abonnee of geregistreerd?
Log in of Activeer uw abonnement