Startpagina Paarden

Awreja, nationaal Haflinger kampioene

Na Chyla en Rungis won Stal von Hafling van Dirk Moerman uit Assenede voor de derde keer het Belgisch kampioenschap. De nieuwe kampioene Awreja (Liz Nikora) werd via de veulenveiling in Ebbs gekocht, het begin van een waar succes.

Leestijd : 1 min

Tot op heden bleef ze ongeslagen: ze won alle jeugd, dag en provinciale titels. Ook op internationaal vlak wist ze te scoren. Als tweejarige werd ze uitgenodigd voor deelname aan het WK in Oostenrijk en kreeg een 1A-premie. Op de Benelux keuring In Ettebruck (Luxemburg) werd ze als driejarige gelauwerd als Siegerstutte. Orgelpunt was de opname als driejarige in het Stamboek: met een score van 80 punten werd ze elite. Haar eerste veulen ‘Wicardo von Hafling’ (liz Woodland) kreeg ze als vierjarige en behaalde er in Torhout zowel het veulen als het Vlaams kampioenschap. En nu op vijfjarige leeftijd de Belgische titel als de kers op de taart. De toekomst ziet er eveneens goed uit want haar tweede veulen ‘Abba von Hafling’ (Sternblick d’Lour) van Bruno Ronsijn werd op de nationale tweede geplaatst.

B.L.

Lees ook in Paarden

Jumping Mechelen, de mooiste afsluiter van een schitterend paardenjaar

Paarden Paardenmensen of mensen met paarden, topruiters of vrijetijdsruiters, kleine fokkers of professionele bedrijven actief in de paardensector… allemaal vinden ze de weg naar de Mechelse Nekkerhal tussen Kerstmis en Nieuwjaar. Daar lonkt Jumping Mechelen, in het leven geroepen door Eric Wauters, en kan iedereen met ‘paardige’ affiniteiten elkaar vinden.
Meer artikelen bekijken