Startpagina Economie

Boerenbond pleit voor beperking onredelijke prijspromoties

Boerenbond wil «een wettelijke beperking op onredelijke prijspromoties naar Frans voorbeeld». Dat zegt de organisatie donderdag in een reactie op de «1+2 gratis"-promotieactie die supermarktketen Albert Heijn deze week lanceerde. «Voor ons is de grens in de prijzenoorlog overschreden», luidt het. «Alleen een keten gebouwd op eerlijke prijzen en redelijke marges kan inspelen op de duurzaamheidsuitdaging waar we samen voor staan.»

Leestijd : 2 min

"Albert Heijn heeft een lange traditie in het verleggen van de grenzen in de prijzenslag tussen supermarktketens op de Belgische markt. De mix is duidelijk: leveranciers onder druk zetten en klanten lokken met ongeziene promoties», stelt Boerenbond. De nieuwe «1+2 gratis"-promotie is «de stap te ver».

Hoewel het misschien zo lijkt, is de actie niet gunstig voor de consument, zegt Boerenbond. «De rekening om deze ongezonde prijzenslag vol te houden en te winnen zal voorgelegd worden aan de leveranciers.» Ook zij zullen hun kosten doorrekenen. «Dan komen boeren en tuinders in het vizier.»

De «moordende concurrentieslag doorheen de keten» zal leiden tot een «verarming van het aanbod» in de winkels en tot «uiteindelijk hogere prijzen», zegt Boerenbond-voorzitter Sonja De Becker. «Want hoe minder aanbieders, hoe minder gezonde onderlinge concurrentie die op lange termijn prijzen scherp houdt.» Daarnaast betekent toegenomen druk op de marges ook minder mogelijkheden om te investeren in ecologische en diervriendelijke productie, luidt het.

Om een einde te maken aan de «maatschappelijk onverantwoorde» prijzenoorlog, pleit Boerenbond voor het Franse model. «Frankrijk heeft wettelijk paal en perk gesteld aan onredelijke promoties», zegt De Becker. «Het is dringend tijd dat ook de Belgische wetgever zich buigt over het trekken van redelijke grenzen.»

BELGA

Lees ook in Economie

EU zet deur opnieuw open voor Braziliaans gevogelte

Buitenland Minder dan een maand na afloop van de audit heeft Brussel een rapport gepubliceerd waarin het Braziliaanse controlesysteem voor antibioticagebruik in pluimvee en honing positief wordt beoordeeld. Daarmee wordt de weg vrijgemaakt voor het opheffen van de exportstop naar de EU. Dit geldt echter niet voor rundvlees, waar de waarborgen nog steeds ontoereikend zijn en waarvoor op korte termijn geen audit is gepland.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Vanpeteghem

West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Proefcentrum Fruitteelt vzw

Brustem, Limburg

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures