Startpagina Varkens

Gunstige evolutie Afrikaanse varkenspest laat toe om Luxemburgse bossen te heropenen

De maatregelen omtrent de Afrikaanse varkenspest lijken te versoepelen. De bossen in het zuiden van de provincie Luxemburg gaan daarom vanaf 15 mei terug open voor buurtbewoners.

De bossen in het zuiden van de provincie Luxemburg waren anderhalf jaar – sinds september 2018 – dicht nadat er Afrikaanse varkenspest was vastgesteld.

“We hebben positieve signalen die aangeven dat het einde van de crisis rond de Afrikaanse varkenspest voorbij is” zegt Waals minister van Bossen Céline Tellier (Ecolo). “Dat laat ons toe om de bossen opnieuw open te stellen voor de gebruikers, in de eerste plaats voor de bewoners.”

Vanwege het...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Varkens

Ammoniakuitstoot in Vlaanderen halveert door inspanningen

Stikstof De ammoniakuitstoot was op 3 juni onderwerp van discussie tijdens de Commissie Leefmilieu. De uitstoot van stikstofoxiden en van ammoniak zal volgens minister Brouns (cd&v) de komende jaren halveren in Vlaanderen. Dat is vastgelegd in maatregelen met een reductie op het niveau van diersoorten, namelijk voor varkens 60% in niet-AEA-stallen (ammoniakemissiearm) en voor rundvee 25%.
Meer artikelen bekijken