Startpagina Economie

Criteria FAVV-controles op hoevekaas versoepeld

Minister van Landbouw Denis Ducarme (MR) laat de criteria voor controles van het voedselagentschap FAVV bij producenten van hoevekaas versoepelen. Dat berichten de kranten van Sudpresse maandag.

Leestijd : 1 min

Het FAVV bestelde een wetenschappelijke studie waaruit blijkt dat onder een bepaalde kaap, de aanwezigheid van listeria in bepaalde hoevekazen geen risico inhoudt voor de volksgezondheid. Daarom werd een advies geformuleerd voor een versoepeling van de controles bij de producenten. "Daarbij blijft de gezondheid van de consument gegarandeerd", aldus minister Ducarme.

Tot dusver gold er een zerotolerantie voor de aanwezigheid van de bacterie in hoevekazen. Sudpresse is de uitgeverij vqn diverse Franstalige, regionale kranten.

Lees ook in Economie

'Week van onze Aardappelen' moet Belgische overschotten doen slinken

Aardappelen De Belgische aardappelsector organiseert vanaf 18 april een solidariteitsactie om de grote aardappeloverschotten te laten slinken. Dat heeft het Vlaams Centrum voor Agro - en Visserijmarketing (VLAM) gemeld in een persbericht. Tijdens de actieweek wordt ingezet op lokale verkoop en steun aan de Voedselbanken om verspilling van de recordoogst tegen te gaan.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Danis

Koolskamp, West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures