Startpagina Economie

Criteria FAVV-controles op hoevekaas versoepeld

Minister van Landbouw Denis Ducarme (MR) laat de criteria voor controles van het voedselagentschap FAVV bij producenten van hoevekaas versoepelen. Dat berichten de kranten van Sudpresse maandag.

Leestijd : 1 min

Het FAVV bestelde een wetenschappelijke studie waaruit blijkt dat onder een bepaalde kaap, de aanwezigheid van listeria in bepaalde hoevekazen geen risico inhoudt voor de volksgezondheid. Daarom werd een advies geformuleerd voor een versoepeling van de controles bij de producenten. "Daarbij blijft de gezondheid van de consument gegarandeerd", aldus minister Ducarme.

Tot dusver gold er een zerotolerantie voor de aanwezigheid van de bacterie in hoevekazen. Sudpresse is de uitgeverij vqn diverse Franstalige, regionale kranten.

Lees ook in Economie

EU zet deur opnieuw open voor Braziliaans gevogelte

Buitenland Minder dan een maand na afloop van de audit heeft Brussel een rapport gepubliceerd waarin het Braziliaanse controlesysteem voor antibioticagebruik in pluimvee en honing positief wordt beoordeeld. Daarmee wordt de weg vrijgemaakt voor het opheffen van de exportstop naar de EU. Dit geldt echter niet voor rundvlees, waar de waarborgen nog steeds ontoereikend zijn en waarvoor op korte termijn geen audit is gepland.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Proefcentrum Fruitteelt vzw

Brustem, Limburg

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures