Startpagina Economie

Vlaamse steun voor Drone Port West-Vlaanderen

Vlaanderen trekt 600.000 euro uit voor Drone Port West-Vlaanderen. De provincie West-Vlaanderen wil een koploper zijn op het vlak van dronetechnologie. “De bedoeling is kennis te verzamelen en nog meer onderzoek en innovatie te verrichten”, zegt Vlaams minister van Innovatie maar ook landbouw Hilde Crevits. “Er zijn veel toepassingen mogelijk op de Noordzee, maar ook in de landbouw, transport en logistiek.”

In West-Vlaanderen lopen er al initiatieven in Koksijde, Oostende en Zeebrugge. Er is ook een opleidingscentrum en de hogeschool Vives heeft een DroneLab expertisecentrum gespecialiseerd in drone-operaties. Om bijkomende ontwikkelingen kansen te geven is er nood aan samenwerking en coördinatie, denkt Crevits. De Provinciale Ontwikkelingsmaatschappij West-Vlaanderen zal die rol op zich nemen.Drone Port West-Vlaanderen moet een plek zijn waar onderzoek, innovatie en tests plaatsvinden.

Het project...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Economie

Historisch lage vrije marktprijzen vragen om een ketenaanpak

Aardappelen Aardappeltelers in de NEPG-zone (Noordwest-Europa) hebben moeilijke maanden achter de rug en de nabije toekomst ziet er somber uit. Een vroege start van het plantseizoen in goede omstandigheden en een uitbreiding van het aardappelareaal hebben geleid tot een recordoogst.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Philippe Hoornaert

Staden, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Vlaams Agrarisch Centrum cv

Merelbeke, Oost-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures