Startpagina Actueel

Green Deal ‘Circulair Aankopen’ afgetrapt

Samen met meer dan 130 andere deelnemende bedrijven en organisaties gaf PEFC Belgium vzw gisteren de aftrap van de Green Deal ‘Circulair Aankopen’.

Leestijd : 2 min

Meer dan 130 deelnemende bedrijven en organisaties en Vlaams minister van Omgeving Joke Schauvliege gaven gisteren de aftrap voor de Green Deal ‘Circulair Aankopen’. Deze Green Deal is een initiatief van Vlaanderen Circulair, VVSG, The Shift en Bond Beter Leefmilieu. Minister Schauvliege maakt nog dit jaar 1,7 miljoen euro extra middelen vrij voor circulaire economieprojecten. Een gedeelte daarvan wordt gereserveerd om de pilootprojecten circulair aankopen financieel te ondersteunen.

Het systeem van de circulaire economie richt zich op een maximale herbruikbaarheid van producten en grondstoffen en een minimaal waardeverlies. Circulair aankopen is dan ook een nieuwe manier van aankopen voor bedrijven, met oog voor mens, planeet én portemonnee. Het is een proces waarbij je ‘verandering koopt’, bijvoorbeeld door voor herbruikbare materialen te kiezen, door voor bio-gebaseerde of biodegradeerbare materialen te kiezen, door middelen en producten te poolen of te delen met andere organisaties of door het gebruiksgenot van een product te kopen in plaats van het product zelf.

PEFC Belgium engageert zich om, samen met ruim 85 aankopende organisaties, een 50-tal ondersteunende partijen en met de minister van Omgeving de Green Deal Circulair Aankopen, om samen meer dan 150 circulaire aankoopprojecten te realiseren tegen juni 2019.

PEFC Belgium zet zich, samen met onderzoeksinstellingen en federaties, in als ondersteunende partij. Overheidsbedrijven zoals de OVAM en de VRT, lokale besturen zoals Stad Kortrijk of Stad Gent, en bedrijven en financiële instellingen als Colruyt, Janssen Pharmaceutica en ING kiezen voor een aangepaste aankooppolitiek.

De Green Deal is een mooie hefboom voor de circulaire economie in Vlaanderen.

Lees ook in Actueel

Trekpaarden op jaarmarkten blijven publiekstrekkers

Paarden Veel gemeenten kennen een lange traditie van een jaarlijkse jaarmarkt die talrijke inwoners en bezoekers op de been brengt. Het aantal gemeenten waar tijdens de jaarmarkt nog dierenprijskampen worden georganiseerd, is echter afgenomen. Waar deze wedstrijden vandaag nog plaatsvinden, blijven ze echte publiekstrekkers. Vooral de trekpaarden kunnen er nog steeds op heel wat belangstelling rekenen.
Meer artikelen bekijken