Startpagina Economie

Opnieuw coronabesmetting bij nertsenbedrijf in Nederland

Bij een nertsenbedrijf in het Nederlandse Haps is een coronabesmetting vastgesteld. Het bedrijf telt ongeveer vijfduizend moederdieren, melden de ministeries van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en Volksgezondheid, Welzijn en Sport woensdag. In totaal zijn al bij 53 nertsenhouderijen in Nederland besmettingen met het virus vastgesteld.

Leestijd : 1 min

De besmetting kwam aan het licht door een melding van ziekteverschijnselen bij de nertsen. Het bedrijf in Haps wordt zo spoedig mogelijk geruimd. In totaal zijn nu 53 van de ongeveer 128 nertsenhouderijen in Nederland besmet verklaard. Het Nederlandse kabinet heeft, na advies van deskundigen, besloten de nertsenfokkerij per maart 2021 te verbieden, drie jaar eerder dan verwacht.

Belga/ANP

Lees ook in Economie

Trump wil meststoffen kopen van Wit-Rusland

Actueel De Verenigde Staten willen massaal potas (kali) aankopen van Wit-Rusland. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigd op 22 september. De deal is opmerkelijk omdat Wit-Rusland een heel trouwe bondgenoot is van Rusland in de oorlog tegen Oekraïne.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Proefcentrum Fruitteelt vzw

Limburg

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures