Startpagina Actueel

Ook in Frankrijk duikt eerste geval van vogelgriep op

Er is nu ook een eerste geval van vogelgriep ontdekt in Frankrijk. Dat heeft de Franse minister van Landbouw en Voedselvoorziening Julien Denormandie maandagavond gemeld. De jongste dagen dook het virus al in verschillende landen opnieuw op.

In een dierenwinkel in de buurt van de Corsicaanse stad Bastia werd een "abnormale sterfte" onder het pluimvee vastgesteld waardoor 200 à 300 kippen geruimd moesten worden. De regering heeft daarop verschillende maatregelen genomen om de verspreiding van het virus verder in te dijken.

Verspreiding via trekvogels

De minister kon echter niet uitsluiten dat er nog gevallen in Frankrijk kunnen worden opgespoord, omdat...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Meer budget voor jonge landbouwers en ecoregelingen

Actueel Minister van Landbouw en Omgeving Jo Brouns (cd&v) voorziet 4 miljoen euro extra voor de aanvullende inkomenssteun voor jonge landbouwers. Ook het subsidiebedrag van een aantal ecoregelingen in 2025, zoals de ecoregeling toepassing biologische productiemethode, zal verhogen bij de uitbetalingen deze maand.
Meer artikelen bekijken