Startpagina Actueel

Jonge boeren voeren met 250 tractoren actie voor #Geefboerenruimte

Met 250 tractoren hebben jonge boeren in Limburg actie gevoerd met de vraag om een degelijk vergunningsbeleid. “Hiermee gaven we weer een duidelijk signaal aan de regering om jonge landbouwers de ruimte om te ondernemen te geven”, zegt de Groene Kring Limburg.

Leestijd : 2 min

Vergunningen zijn nodig om het bedrijf te kunnen ontwikkelen, om het economisch rendabel te houden, maar ook om te zorgen dat we aan de nieuwe normen kunnen voldoen wat betreft dierenwelzijn en de uitstoot van emissies.

“ “Om een toekomstgericht bedrijf te runnen is een goede bedrijfszekerheid en daarmee een vergunning cruciaal. Het ongefundeerd weigeren van vergunningen door de Vlaamse regering brengt de ondernemingszekerheid van jonge landbouwers in gevaar en is onleefbaar voor jonge landbouwers”, stelt Sam Magnus, ondervoorzitter Groene Kring.

Zonder degelijk vergunningsbeleid is de toekomst somber

Tientallen tractoren werden zo opgesteld dat zij de verlichte woorden “#geef boeren ruimte” vormden. Jonge boeren uit heel Limburg klommen op hun tractor geklommen om op 3 verschillende locaties de woorden te vormen. “Met deze actie willen ze laten zien dat het belangrijk is, om binnen de wettelijke kaders, ruimte te geven aan ondernemers. De jonge landbouwers willen verder, maar zien de toekomst somber in op deze manier.”

“Geen vergunningen meer verlenen, ook niet aan projecten die aan alle wet- en regelgeving en de laatste eisen voor milieu en dierenwelzijn voldoen, dat kan gewoon niet. Daarmee willen we niet zeggen dat alles vergund moet worden, maar wel dat er geluisterd moet worden naar de experten. Geen vergunningen meer uitgeven zal ervoor zorgen dat we over 20 jaar geen boeren meer hebben in Vlaanderen”, aldus Sam Magnus.

De hand reiken om te komen tot constructieve oplossingen

Met deze actie willen de jonge boeren van Groene Kring een duidelijk signaal geven aan de Vlaamse regering. De jonge boeren en tuinders staan klaar om ook in de toekomst voeding te voorzien op een duurzame manier. Het huidige beleid plaatst de jonge boeren echter onder een stolp. De jonge boeren reiken de hand dan ook uit om op zoek te gaan naar constructieve oplossingen.

LV

Lees ook in Actueel

Groen gevaar en de paradox van de taxus

Paarden Net 2 weken geleden stuurde Paardenpunt Vlaanderen de brochure ‘Giftige planten en struiken voor paarden – Herkennen is voorkomen’ de digitale wereld in. Landbouwleven dook erin en haalde er een groot gevaar uit: de taxus. We lichten ook even de buxus toe, gezien de populariteit ervan als sierplant op menig erf.
Meer artikelen bekijken