Startpagina Archief

Uitdagingen in de suikerbietenteelt

Teelttechnisch staat de bietenteelt voor enkele veranderingen. Zowel in zaadcoatings als in de onkruidbestrijding zijn er uitdagingen.

We geven hier dan ook een korte opsomming van wat je kan verwachten in 2019.

Zaadcoatings

Zaadcoating met de fungicide thiram stopt na 2019. Dit is een algemeen toegepast zaadfungicide met een brede werking. Het beschermt vooral tegen pythium en rhizoctonia. Het wordt dus een zoektocht naar alternatieve middelen om de kiemplantjes te beschermen in de toekomst. Vibrance 52FS (metalaxyl-M, fludioxonil en sedaxaan) en Tachigaren 70 WS (hymexazol) zijn reeds erkend.

Vanaf 2019 missen we een zeer belangrijke schakel in de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

De zuivelmarkten sputteren

Economie Geen goed nieuws voor onze melkveehouders. Er is een ommekeer op de zuivelmarkten gaande. De steeds hogere melkaanvoer in combinatie met de handelsoorlogen, doen de zuivelmarkten sputteren.
Voir plus d'articles
Meest gelezen