Startpagina Archief

‘Zuiderse’ groenten

De teelt van ‘zuiderse’ groenten, zoals tomaat, paprika, courgette, aubergine... vertegenwoordigt een belangrijk onderdeel van de Vlaamse groententeelt.

Uit de resultaten van de landbouwenquête van de FOD Economie-StatBel blijkt dat in 2019 in hectares de teelt van courgettes in openlucht (573 ha) nog altijd op 1 staat, op de voet gevolgd door tomaten in serres (534 ha) en op 3 wijnstokken in openlucht (198 ha).

Daarna volgen paprika (serre), komkommer (serre), courgettes (serre), aubergines (serre) en druiven (serre).

In 10 jaar is de teelt in...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Vleesveebedrijf van Koen en Lindsey groeide uit dierentransport van opa Etienne

Vleesvee Als je door Nevele fietst, kan je de runderen van Koen Vandeputte en Lindsey Van Der Straeten en hun 2 kinderen Silke en Siebe tegenkomen. Hun Belgisch witblauw vee is makkelijk te herkennen, maar die bruine runderen die ernaast lopen, zijn geen Blonde d’Aquitaine- maar Limousin-runderen. De Limousins in Nevele zijn niet uniek in Vlaanderen, maar heel vaak zie je ze niet.
Voir plus d'articles
Meest gelezen