Startpagina Pluimvee

Vogelgriep in Denemarken: 19.000 dieren moeten worden gedood

Na een uitbraak van vogelgriep in Denemarken moeten 19.000 ganzen en eenden worden gedood. De veterinaire en voedselautoriteiten deelden woensdag mee dat ze donderdag al willen beginnen met het afmaken van de dieren om een verdere verspreiding van het virus te verhinderen.

Leestijd : 1 min

“We wilden binnenkort de verboden zone van de jongste uitbraak in West-Seeland opheffen en verheugden ons al op het einde van de epidemie”, zei het plaatsvervangende hoofd van de overheidsinstantie, Tim Petersen. “Daarom is het jammer dat we een nieuwe uitbraak hebben.” De volgelgriep (H5N8) is een dodelijke ziekte voor vogels. Gevogelte kan besmet worden door wilde vogels die naar voedsel zoeken.

Sinds 5 maanden kampen pluimveebedrijven in Denemarken met vogelgriep. De huidige uitbraak is de vijftiende sinds november 2020, zo staat in de mededeling. Vanwege de epidemie zijn eigenaars van pluimvee in heel Denemarken verplicht hun dieren op te hokken. Bovendien worden bij elke uitbraak gebieden afgesloten.

Belga

Lees ook in Pluimvee

Vlaanderen is niet de hekkensluiter in Europa, maar net een voortrekker

Pluimvee Het invoeren van Vlaamse normen voor het houden van kalkoenen is een juridische strijd geworden tussen Vlaams minister van Dierenwelzijn Ben Weyts (N-V) en de Landsbond Pluimvee als vertegenwoordiger van de kalkoenenhouders. In zijn ant-woord op een schriftelijke vraag van Lydia Peeters (Anders) verduidelijkt de minister waarom hij niet wil wachten op Europese normen voor kalkoenen.
Meer artikelen bekijken