Startpagina Varkens

Heb jij al gehoord van welzijnsvoeder?

In Nederland is het gebruik van vezelrijk welzijnsvoeder al goed ingeburgerd. Dit welzijnsvoeder zorgt voor een verzadigend gevoel waardoor de zeugen rustiger zijn en minder stress ervaren. Hoe is de situatie in Vlaanderen? Masterstudente Kaat Bauwens doet een enquête.

Kaat Bauwens, masterstudente Biowetenschappen aan de UGent, afstudeerrichting Plantaardige en dierlijke productie, doet in het kader van haar thesis onderzoek naar de invloed van ruwvoeder en welzijnsvoeder op de reproductieresultaten van zeugen in het begin van de dracht.

Via een korte enquête wil ze meer inzicht krijgen in de Vlaamse situatie: hoe voederen Vlaamse zeugenhouders hun zeugen in de eerste maand van de dracht? Wat zijn jullie oplossingen of manieren om met deze stress om te gaan?

Het invullen van...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Varkens

Variant van parvovirus gevonden bij Nederlandse biggen

Varkens Nederlandse dierenartsen meldden eind vorig jaar voor het eerst opmerkelijke afwijkingen bij biggen op enkele varkensbedrijven: bolle ogen met een afwijkende stand, soms gepaard gaand met een te rode, kalende en rimpelige huid. Deze verschijnselen worden waarschijnlijk veroorzaakt door een variant van het parvovirus die niet eerder bij varkens is gevonden.
Meer artikelen bekijken