Startpagina Actueel

Voor het eerst Afrikaanse varkenspest ontdekt bij tamme varkens in Duitsland

Voor het eerst in Duitsland is bij tamme varkens de Afrikaanse varkenspest vastgesteld. Dat meldde het ministerie van Landbouw. Tot nu toe was de ziekte in Duitsland alleen nog maar bij wilde varkens voorgekomen.

De Afrikaanse varkenspest werd gevonden bij tamme varkens op twee boerderijen in de deelstaat Brandenburg, in het gebied waar de ziekte al circuleerde bij wilde varkens. De gevallen werden donderdag bevestigd door het Friedrich-Loeffler-Institut (FLI), het Duitse federale onderzoeksinstituut voor dierengezondheid. Rond de twee boerderijen worden nu beschermings- en controlezones ingericht.

De Afrikaanse varkenspest vormt geen gevaar voor de mens, maar is heel besmettelijk voor varkens en everzwijnen...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Nederland verhoogt aantal controles tegen salmonella bij pluimvee

Pluimvee Na zorgwekkende cijfers over een verhoogd voorkomen van Salmonella Enteritidis in de Nederlandse pluimveesector sinds mei 2023, heeft de ontslagnemende Nederlandse minister van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) Femke Wiersma (BBB) de sector gevraagd om extra maatregelen te nemen.
Meer artikelen bekijken