Startpagina Actueel

Mestrapport 2021 VLM: Ondanks de geleverde inspanningen volgt de waterkwaliteit nog niet

“De instrumenten van het mestbeleid in Vlaanderen zijn onvoldoende om de huidige mestdruk en nitraatgevoelige teelten, zoals maïs, aardappelen en groenten, in te perken en voor de realisatie van de waterkwaliteitsdoelstellingen te zorgen.” Dat is een van de conclusies van het Mestrapport 2021.

Uit de meest recente cijfers van de VMM (Vlaamse Milieumaatschappij) blijkt dat de waterkwaliteit in landbouwgebied in Vlaanderen slecht blijft. “Een betere naleving van de mestwetgeving, een betere toepassing van de juiste bemestingstechnieken die nog meer inspelen op het veranderende klimaat en ook brongerichte maatregelen zijn nodig om de waterkwaliteit te verbeteren en de Europese doelstellingen te realiseren”, zegt Leen Van den Bergh, VLM-woordvoerder.

Jaar van...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

West-Vlaanderen versoepelt oppompverbod

Akkerbouw In West-Vlaanderen is het vanaf 14 oktober het weer mogelijk om water op te pompen in enkele waterlopen. Daarmee wordt het oppompverbod dat van kracht was wegens de aanhoudende droogte deels versoepeld. Dat meldt de gouverneur van West-Vlaanderen, Carl Decaluwé.
Meer artikelen bekijken