Startpagina Actueel

Jef Cleiren wenst een herstel van prijs en respect

Landbouwleven blikt met Jef Cleiren, voorzitter CBB, terug op het voorbije jaar 2021. We kijken ook hoopvol vooruit naar 2022.

Hoe heb je 2021 beleefd?

De bietentelers hebben weer eens een speciaal jaar achter de rug met veel uitdagingen. Een goede bietenopkomst werd gevolgd door veel regen, goede onkruidbestrijding, weinig luizendruk. De ziektedruk nam dan weer toe vanaf juli met vooral cercospora-aantasting. Door de vele regens valt de suikerrijkdom van de bieten tegen (het gemiddelde zal maar rond 17% suiker zijn). Toch valt de tonnageopbrengst niet tegen.

De prijs van de bieten is...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Weerstations helpen boer en natuur vooruit

Akkerbouw Op 12 mei werd bij landbouwer Geert Robijns in Bierbeek het eerste van 10 nieuwe weerstations in het Nationaal Park Brabantse Wouden officieel in gebruik genomen. Minister van Omgeving en Landbouw Jo Brouns kwam het eerste station persoonlijk inhuldigen. Het project toont hoe landbouw en natuur elkaar kunnen versterken, met concrete voordelen voor beide.
Meer artikelen bekijken