Startpagina Actueel

De productie van diepgevroren groenten: al een halve eeuw een succesverhaal in West-Vlaanderen

Vele jaren is West-Vlaanderen niet alleen de groentetuin van Vlaanderen, het is ook het hart van de Europese industrie van diepgevroren groenten. Het startte in 1965 met de oprichting van Pinguin. Vanaf de jaren 70 volgde de grote groei. De West-Vlaamse producenten in diepvriesgroenten schrijven intussen al een halve eeuw aan hun succesverhaal.

Het is al even geleden maar Brecht Demasure (Centrum Agrarische Geschiedenis) schreef een boeiende reeks over de diepvriesgroentenindustrie in West-Vlaanderen. “Een hechte samenwerking tussen landbouw, groothandel in groenten en industrie is het concept voor een ongeziene economische dominantie”, aldus Brecht Demasure in zijn bijdragen over de diepvriesgroententeelt.

Tanende vlasteelt

Even wat geschiedenis: in de19de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Aphea.Bio werkt met Bayer aan biologische bestrijdingsmiddelen

Bedrijfsnieuws Aphea.Bio uit Gent kondigde op 10 juni een partnerschap aan met Bayer om sneller bio-insecticiden te ontwikkelen tegen plantensap-zuigende insecten. Voorbeelden zijn bladluizen en tripsen, plaaginsecten die zware economische schade aanrichten in de landbouw. Samen willen de bedrijven de toolbox voor gewasbescherming van telers uitbreiden. Aphea.Bio brengt daarvoor zijn eigen O&O-pijplijn in: bioactieve metabolieten die het haalt uit zorgvuldig geselecteerde microben.
Meer artikelen bekijken