Startpagina Actueel

MAP7 moet van start gaan met een wit blad: alle taboes aan de kant

Niemand, maar dan ook niemand, is tevreden met de aaneenrijging van mestactieplannen om de waterkwaliteit te verbeteren. We zijn ondertussen aan MAP6+ en MAP7 wordt voorbereid. Vergeet straks al het voorgaande. “Voor MAP7 zullen we vertrekken van een wit blad”, zegt minister Demir.

Het is de Europese Commissie menens: lidstaten die onvoldoende scoren op het vlak van de verbetering van de waterkwaliteit komen in het oog van de storm. Tegen 2030 moeten de nutriëntenverliezen met 50 % worden verminderd.

“Sommige lidstaten kampen op hun hele grondgebied met slechte waterkwaliteit en een systematisch probleem met het beheren van nutriëntenverliezen vanuit de landbouw.”

Veel werk aan...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Herderstocht 2026 vraagt aandacht voor bezorgdheden en voordelen van het herdersbestaan

Schapen Nog tot 13 oktober trekt een kudde van 350 ooien van de Nederlandse grens in Hamont-Achel naar Brussel. In onze vorige bijdrage hebben we al het nationale en internationale belang van deze herderstocht geschetst, namelijk het belang van herder zijn en van kuddes onder de aandacht brengen. Tegelijk vraagt het ook aandacht voor de specifieke zorgen en problemen van de herders.
Meer artikelen bekijken