Tiense Suiker heeft elk jaar zowat een miljard liter water op overschot in het volledige productieproces. Suikerbieten bestaan namelijk voor 75 procent uit water. Een groot deel van dat water wordt herbruikt in de fabriek, maar het overtollige water wordt gezuiverd geloosd in de rivier de Gete.
Drie bekkens in Goetsenhoven
In dat lozen wil het project 'De Tiense Watervelden' verandering brengen. De suikerfabrikant slaat daarvoor de handen in elkaar met onder meer De Watergroep. Bedoeling is om het gezuiverde restwater onder te brengen in 3 bekkens op de vliegbasis van Goetsenhoven (een deelgemeente van Tienen). Op een van de bekkens zal De Watergroep een drinkwatercentrum bouwen, zodat het water van voldoende kwaliteit is om als drinkwater gebruikt te worden. Van het jaarlijkse miljard liter restwater zou er zo per jaar 800.000 m3 water als drinkwater ingezet kunnen worden.
De 2 andere bekkens zullen worden gebruikt om watersporten en andere vormen van waterrecreatie op te voorzien. Het hele domein, zowat 65 ha groot, moet zo een trekpleister worden voor allerhande activiteiten, toerisme en ontspanningsmogelijkheden.
Een concrete timing en financiering voor het project is nog niet bekend.