Startpagina Actueel

Animal Rights dient klacht in tegen Torhouts slachthuis door varkens in hete vrachtwagen

Dierenrechtenorganisatie Animal Rights heeft een klacht ingediend voor dierenmishandeling tegen een varkensslachthuis in Torhout. Dat meldt Animal Rights vrijdag. De organisatie kon naar eigen zeggen beelden maken van varkens die minstens 30 minuten in de zon stonden te wachten in een hete vrachtwagen voor het slachthuis.

Leestijd : 1 min

Animal Rights filmde op donderdag 16 juni varkens in een vrachtwagen die in de zon stonden te wachten voor het slachthuis. "De buitentemperatuur was op dat moment opgelopen tot 26 graden. Op de beelden is te zien hoe varkens schuimbekkend en oppervlakkig ademend in de hete vrachtwagen zitten", zegt Animal Rights campagnecoördinator Els Van Campenhout. "Als dit honden waren geweest, stond heel Vlaanderen op zijn kop."

Vlaams hitteprotocol

"Het Vlaamse hitteprotocol dat in 2020 in werking trad, blijkt in de praktijk niets waard te zijn voor de dieren die in deze temperaturen gewoon op transport worden gezet en blijven lijden onder de hitte. Zelfs van enige verkoeling was hier geen sprake, terwijl het hitteprotocol dit wel voorschrijft." Animal Rights heeft samen met GAIA een klacht met burgerlijke partijstelling ingediend voor de feiten van dierenmishandeling die op beeld werden vastgelegd.

Belga

Lees ook in Actueel

Nationale Prijskamp van het Vlaams paard op 30 augustus

Paarden De Nationale Prijskamp vond dit jaar plaats op het Provinciaal Domein Puyenbroeck te Wachtebeke ter gelegenheid van de Levend Erfgoed Expo, in samenwerking met Steunpunt Levend Erfgoed. Al liet het weer zich niet van haar beste kant zien, toch was de opkomst van zowel deelnemers als bezoekers groot. Het was dan ook een unieke locatie om een prijskamp te laten doorgaan.
Meer artikelen bekijken