Startpagina Akkerbouw

Controleer uw cichoreipercelen op slakkenschade en onkruidbestrijding

De omstandigheden zijn zeer gunstig voor de opkomst van de cichorei en de onkruiden, maar ook voor aantasting door slakken.

Controleer zorgvuldig uw percelen en strooi bij schade van slakken (vraatschade aan kiemlobben of stengel) een erkend lokmiddel.

De veldopkomst van de cichorei gezaaid over de 2 laatste weken is zeer goed. De opkomst van de onkruiden eveneens, snel en in aantal. Laat u niet verrassen door de onkruiddruk en behandel zodra het kan met aanbevolen mengsels. Een behandeling vroeg ‘s ochtends bij hoge luchtvochtigheid geeft een beter resultaat.

KBIVB...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Milieuverenigingen tevreden met gelijk in rechtbank over Vlaamse wetgeving rond pesticiden

Akkerbouw De 5 milieuverenigingen die een rechtszaak aanspanden tegen het Vlaamse Gewest in verband met pesticidegebruik zijn tevreden met de uitspraak van de rechter. De Nederlandstalige rechtbank van eerste aanleg in Brussel oordeelde op 15 december dat Vlaanderen bepaalde Europese verplichtingen inzake pesticidegebruik die vervat zijn in de zogenaamde Habitat 1- en Pesticidenrichtlijn, niet volledig heeft opgenomen in zijn wetgeving.
Meer artikelen bekijken