Startpagina Actueel

Toename in aantal Belgische hoeveproducenten

Het aantal hoeveproducenten is in België van 2018 tot en met 2022 toegenomen met 33,5%. Dat blijkt uit een parlementaire vraag van Oost-Vlaams kamerlid Leen Dierick (cd&v) aan federaal minister voor Landbouw David Clarinval (MR) naar aanleiding van de Week van de Korte Keten.

In 2018 telde ons land nog 1.691 hoeveproducenten, vandaag ligt dat aantal een pak hoger met 2.258 hoeveproducenten. “De cijfers tonen aan dat de landbouwsector investeert in de uitrol van de korte keten en dat is goed nieuws. De korte keten zorgt voor faire verkoopprijzen voor de boer en voor kwaliteit op het bord van de consument. Tegelijk beperkt het onze ecologische voetafdruk door de reiskilometers van het voedsel sterk te beperken, wat goed is voor milieu en klimaat”, geeft Leen Dierick aan.

Steeds vaker online...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Schapenhouder meet de schade op van rampjaar 2024

Schapen Bijna de helft van zijn kudde verloren, een spaak gelopen lammerseizoen en een flink kostenplaatje: schapenhouder John Vermetten draagt de gevolgen van een seizoen getekend door de dierziekte blauwtong. Hij wacht met een bang hart het nieuwe seizoen af. “Als er terug 100 dode schapen vallen, geef ik het onderhand op.”
Meer artikelen bekijken